Ortalığı karıştıran pankartla ilgili açıklama!

Trabzonspor-Fenerbahçe maçında açılan pankart ve yaşanan olaylar sonrası bordo mavili takımın başkanı Abiş Hopikoğlu'ndan bir açıklama geldi.

Ortalığı karıştıran pankartla ilgili açıklama!
Ortalığı karıştıran pankartla ilgili açıklama!
GİRİŞ 04.12.2017 12:24 GÜNCELLEME 04.12.2017 12:24
Bu Habere 23 Yorum Yapılmış

Fenerbahçe Doğuş’un Trabzonspor’u 119-90 yendiği basketbol maçında taraftarların açtığı ‘Şikecisiniz, hırsızsınız, ahlaksızsınız’ pankartı düne damga vurmuştu.
 
Trabzonspor Basketbol Kulübü Başkanı Abiş Hopikoğlu, olaylı Fenerbahçe maçı sonrasında çok özel açıklamalarda bulundu. Yaşananları değerlendiren Hopikoğlu, kendilerine karşı sahada açıkça bir provakasyon yapıldığını dile getirirken hakemlerin de maçı katlettiğini belirtti.
 
Maç sırasında taraftarların şike sürecine atıfta bulunarak “Şikecisiniz, hırsızsınız, ahlaksızsınız” pankartı açmasını Fenerbahçeliler'in “FETÖ'ye destek” olarak yorumlamasına Hopikoğlu oldukça sert çıkarak “Şerefsizler” ifadesini kullandı.
 
Hopikoğlu, Fenerbahçe ve Aziz Yıldırım için ise “Herkesi kandırabilir Aziz Yıldırım ama vicdanını varsa şerefini, kendini kandıramaz. Ne yaptığını gayet iyi biliyor. Bunun bedelini de er ya da geç ödeyecek” dedi.İşte Hopikoğlu'nun yaptığı açıklamalar;
 
‘KRAL ÇIPLAK, HAKEMLER YETERSİZ’
 
Hakem arkadaşların verdiği yanlış kararlar bu olayların başlangıç noktası. İki karar yanlış. Birincisi Obekpa'ya eğer diskalifiye edecek teknik faul veriyorsanız orada buna vesile olanı da etmeniz gerekir. Orada Veseli ondan önce de 3-4 kere tamamen provoke etmeye çalışmıştır. Bu noktada sabıkalı biridir. Herkes bu adamın ne olduğu biliyor. Ne yazık ki oluşan provokasyona arkadaşlarımız da dahil oldu. Hakemlerin de yetersizlikleri, art niyetli demek istemiyorum. Böyle bir maça yeterli olacak hakemler verilmedi. Burada federasyondaki hakem kurulunun düşünmesi gerekiyor. Fenerbahçe Trabzonspor maçı deyince ne olacağı zaten belli. Gergin geçeceği belli. Siz bu noktada en deneyimli olanları bu maça yollamanız gerekirken, inisiyatifi kaybeden bir baş hakem gönderiyorsunuz. Bunu federasyonun değerlendireceğini düşünüyorum. Kral çıplak. Bizim hakemlerimiz yetersiz. Bugün sahada çok daha kötü şeyler de olabilirdi. Çok şükür yine taraftarlarımız bizim sağduyumuza güvendiler ve bizim hatrımıza saygı duyarak salonu terk ettiler. Bu hakem arkadaşlarımız çok güzel olacak bir maçı katlettiler. Basketbola hizmet etmediler.
 
‘AZİZ YILDIRIM KENDİNİ KANDIRAMAZ!’
 
Biz ne olduğumuzu çok iyi biliyoruz. Biz bir şeyleri örtbas etmek için bizim haklı olduğuna inandığımız, kendilerinin de itiraf ettiği 50 bin tane söylem yapmak varken bunun tartışmasına girecek değilim. Bunu bütün kamuoyu biliyor. Şunu söyleyebilirim; Herkesi kandırabilir Aziz Yıldırım ama vicdanını varsa şerefini, kendini kandıramaz. Ne yaptığını gayet iyi biliyor. Bunun bedelini de er ya da geç ödeyecek.
 
‘KARŞIMIZDA HIRSIZ VE ŞİKECİ BİR CAMİA…’
 
Bugün karşımızda yüzde yüz haksız, ne yaptığını bilen “Hırsız ve şikeci” bir camia ve başkan varken, camianın kendi içerisindeki tutkusundan dolayı çok daha güçlüler. Gördüğümüz gibi basında ve hakem camiasında güçlüler.
 
‘FEDERASYONDA KÖŞELER TUTULMUŞ!’
 
Basketbol federasyonunda 23-24 yıllık bir yapı vardı. Yeni arkadaşlarımızın işi zor. Bu yapıyı aşmaya çalışıyorlar. Yakından da biliyor ve takdir ediyorum. Ancak 23-24 yılda tutulan köşeler var. Neyin ne olduğu önceden belli, paraların nasıl paylaşacağı, gözlemcilerin nasıl atanacağı, hakemlerin nasıl belirlendiği dizayn edildiği dediğim tarafların camiaların etkinliği var. Biz, emin olun bu maçın aynısını alıp Fenerbahçe stadına taşısaydı bu hakemler bunu yapma cesaretini bulamazdı.
 
‘OBEKPA PIRLANTA GİBİ’
 
Obekpa'yı sporcu davranışlarının dışında ve bizim tasvip etmediğimiz davranışlarından dolayı iki kez uyardık. Bazı oyuncuların hırslarından dolayı her şeyini ortaya koymasını takdir ediyoruz. Ama bunun bedelinin kulübe ödetilmesini de doğru bulmuyoruz. Bunu arkadaşımızla hocamız ben ve genel menajerimiz konuştu. Çok iyi bir çocuk. Pırlanta gibi yüreği var. Kendisi de haksızlığa isyan eden bir topluluğun çocuğu. Kendisine yada başkasına böyle bir haksızlık yapıldığında böyle bir refleksi var. Biz bunda art niyet olmadığını biliyoruz.
 
‘SAHA KAPATMA CEZASI…’
 
Kurallarla belirlenmiş cezalar var. Seyircilerimiz bilmiyor ama biz bilmiyoruz. Sahaya konfeti attığınızda para cezası yiyeceğimizi biliyoruz. 3. Anonstan sonra para cezası ve saha kapama cezası alacağımızı biliyoruz. Sonrasındaki olaylarda biraz daha ağır da olabilir birkaç maç kapama cezası geleceğini de biliyoruz. Biz taraftarımızdan bir ricada bulunmak istiyoruz. Tepkinizi koyun ama başkalarının ekmeğine yağ sürmeyin. Ben geçenlerde hakemler hakkında konuştum 62 bin TL ceza yedim. Buna itiraz ettiğimde hiç bakmadan cezayı onayladılar. Gelecek cezaya da itiraz edeceğiz ancak bu kurula olan güvenim sıfır.

YAZDIR
YORUMLAR 23
 • Fırna 61 1 yıl önce Şikayet Et
  Fenerbahçe'nin yeniden yargılanması için karar veren hakim yurt dışına kaçarken yakalandı. Adam fetöcü çıktı... Madem temizdiniz neden TFF'nu 58. madde değiştirildi? Madem temizdiniz neden bir gecede 6222 sayılı yasa değiştirilerek tapeler, fotoğraflar, video görüntüleri, para alışverişini içeren videolar delil olmaktan neden çıkarıldı?
  Cevapla
 • İst.Anadolu 1 yıl önce Şikayet Et
  kimmiş o hakim söyle bakalım işkembeden atma yalan yanlıs konuşma zekeriya özünüz nerede bu gerçeği değiştiremezsin fetöcü hakim savcılarlan iş tuttuğunuz gerçeği değişmez o sizin umut bağladığınız kişiler ülkeyi kaosa atmaya kalkanlar zırvalamayı kes
  Cevapla
 • kapadokyalı 1 yıl önce Şikayet Et
  senin gibi holiganlar birdaha o sahalara salonlara giremesin diye değiştirildi
  Cevapla
 • Fırtına 61 1 yıl önce Şikayet Et
  UEFA, CAS, İsviçre mahkemeleri Fenerbahçe'nin şike yaptığını tescillemiştir. Avrupa'da, Fenerbahçe'nin yapıp yapmadığı konuşulmuyor. Fenerbahçe şike yapmıştır, bu dosya Avrupa'da bu şekilde kapanmıştır. Şampiyonlar ligine Fenerbahçe o senesi neden alınmamıştır? Madem temizler neden UEFA'ya tazminat davası açmıyorlar? Ya da TFF'na neden dava açmıyorlar?
  Cevapla
 • fb li 1 yıl önce Şikayet Et
  nasılda zoruna gitmiş fetöcülerin ulan medet umduğunuz bu dağvalara bakan kuyruğunda dolandığınız savcı zekeriya öz hakim mehmet ekinci gazetecide mehmet baransu değilmi yalanmı bunlar bu devleti yıkmaya kalkanlar değilmi daha neyi savunuyorsun birde çıkmış pişkin pişkin savunuyor 119-90 yenilmiş hakem diyor resmen NBA skoru tabi insanda utanma olmayınca anca taraftarını uyutur o sarf ettiğin kelime varya aynaya bak yeter
  Cevapla
 • rizeli 1 yıl önce Şikayet Et
  Karektersizler yeter artik yeter işiniz gücünüz fenerbahce düşmanli.
  Cevapla
 • oflu 1 yıl önce Şikayet Et
  utanmadan fb diyorsun ve rizelisin ,,,,fb ye uşak olacağınıza rizeye sahip çıkın ,,,onuda TS düşürdü değil mi? fb ye yenil TS bursayı neden yenmedi,,,,sen kayseriye sahanda yenil ,,ve fb avukatlığı yap yazıklar olsunn ,,,ama sizi biliyoruz zaten yeriniz de belli,
  Cevapla
 • halıcı 1 yıl önce Şikayet Et
  trabzonsporun bi susun artık. kendiniz çalıp kendiniz oynuyorsunuz bi susun yav yeter
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle