F.Bahçeli yıldızlar Milli Takım'a gitmeyecek

Fenerbahçe Doğuş oyuncuları, Euroleague ile çakışma olmasından ötürü, Dünya Kupası Eleme maçlarında milli forma giymeyeceklerini açıkladı.

F.Bahçeli yıldızlar Milli Takım'a gitmeyecek
F.Bahçeli yıldızlar Milli Takım'a gitmeyecek
GİRİŞ 06.11.2017 17:16 GÜNCELLEME 07.11.2017 10:02
Bu Habere 60 Yorum Yapılmış

Fenerbahçe Doğuş forması giyen Melih Mahmutoğlu, Sinan Güler, Barış Hersek, Ali Muhammed ve Egehan Arna, A Milli Takımımızın 2019 Dünya Kupası Eleme maçlarında forma giymeyeceklerini açıkladı.

Karşılaşmaların Euroleague takvimi ile çakışmasının neden gösterildiği açıklamada, FIBA'nın kararını tekrar gözden geçirmesi gerektiği kaydedildi.

Melih Mahmutoğlu, Sinan Güler, Barış Hersek, Ali Muhammed ve Egehan Arna imzalı yazılı açıklamada şu ifadeler yer aldı;

 


"Bilindiği üzere, FIBA tarafından 2019 Dünya Kupası Eleme maçlarının sezon ortasında oynatılmasına yönelik takvim değişikliği, uzunca süredir basketbol gündemini meşgul etmiş ve biz sporcuları da oldukça güç bir konuma sokmuştur.

Bilinmesini isteriz ki; Türkiye Milli Takımı formasını giymek, bizler için tarifi mümkün olmayan bir gurur ve mutluluk kaynağıdır. Bugüne dek gururla taşıdığımız Milli Takım formasına hizmet etmeye devam etmek de en büyük arzumuzdur. Ancak EuroLeague'de mücadele eden kulüplerin oyuncularının sezon içerisinde oynanacak EuroLeague maçlarında forma giyememesine neden olacak şekilde FIBA tarafından yapılan takvim düzenlemesi, büyük fedakarlıklarla kurulmuş ve kulüpler seviyesinde Türkiye'nin bir temsilcisi olarak başarıya ulaşmayı hedefleyen kulübümüzü zor durumda bırakacaktır. Son EuroLeague şampiyonu olarak bir ilke imza atan ve Türk halkına, bu başarıya ulaşan ilk Türk takımı olarak büyük bir mutluluk yaşatan Fenerbahçe Doğuş, bu sezon da aynı gururu ülkemize yaşatmak için yoluna devam etmektedir. Her ne kadar Milli Takım forması giyebilmek, biz sporcular için gurur verici bir görev olsa da, sezon içerisinde kulübümüze karşı olan yükümlülüklerimizi yerine getirmek de vazgeçilmez bir sorumluluktur.

Milli Takım turnuvaları biz sporcular için, bugüne dek olduğu gibi bundan sonra da büyük önem taşımayı sürdürecektir. Lakin bu mücadelelerin, NBA'de ve EuroLeague'de forma giyen oyunculardan yoksun olacak şekilde yapılmasına neden olan değişiklik, bu düzenlemeyi hayata geçirenler tarafından, oyuncuların da görüşleri dikkate alınarak eminiz ki tekrar gözden geçirilmelidir.

Fenerbahçe Doğuş oyuncuları olarak, ülke basketboluna hem Milli Takımımızın hem de Kulübümüzün formasıyla en iyi şekilde hizmet etmek en büyük arzumuzdur. Ancak yukarıda bahsettiğimiz gibi, Milli Takım ve EuroLeague maç tarihlerinin çakışmasına neden olan takvimden ötürü, 2019 Dünya Kupası Eleme maçlarında forma giyemeyeceğimizi üzülerek belirtmek isteriz.

Biz sporcuları oldukça zor durumda bırakan bu düzenlemenin, ilgili mecralarca tekrar gözden geçirilmesini diliyoruz. Basketbol kamuoyunun bilgisine sunarız."

YAZDIR
YORUMLAR 60
 • ibrahim.. 1 yıl önce Şikayet Et
  fener haklı ..sonuçta erolugede de Türkiyeyi temzsil ediyorlar.aynı tarihlerde birden fazla takımda oynanmaz..sonuçta Fenerbahçe Türk Milli Takımlarına en cok sporcu gönderen kulüptür..bunuda bilerek sallayın..
  Cevapla
 • düzceli 1 yıl önce Şikayet Et
  BJK sompo japan basket takımının koçu aynı zamanda milli takım koçu, onların maçları çakışsa milli takıma gidecek mi. siz eouroleage maçlarının olduğu takvime göre ayarlamayan fiba ya bişe demiyorsunuz. kuru kuru sallıyorsunuz. Daha Avrupa şampiyonasında NBA de forma giyen türk oyuncuları getirebildiniz mi. boşuna sallamayın
  Cevapla
 • ERDENAY 1 yıl önce Şikayet Et
  askere çağırsan okey oynuyorum tur bitsin geliyorum demek gibi. Milli maçtan daha önemli demekki kendi takımları. para ile milli duygu tesis edemezsin
  Cevapla
 • taraftar 1 yıl önce Şikayet Et
  Bütün spor dallarında MİLLİ TAKIMLARA açık ara en çok sporcu veren FENERBAHÇENİN Euro Lig - FİBA çatışmasını MİLLİ TAKIMA'a yansıtması yanlış. FİBA tarihleri öne çeker.Eurolig önemlidir gecen yıl 225 yabancı TV kanalı bu maçları verdi.Turgay Demirel FENER düşmanlığıyla TÜRKİYENİN tanıtımına zarar vermesin.
  Cevapla
 • Rebelboy1903 1 yıl önce Şikayet Et
  Nerede Bu Kolpalar. Şenol Güneş e Tatava Yapan Yapmacık Türklük Milliyetçilik Tatavası Yapanlar
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle