'Ne çektiğimi bir ben bilirim bir Allah!'

Milli basketbolcu Semih Erden, kariyerinin en iyi dönemlerinden birini geçirdiğini söyledi.

'Ne çektiğimi bir ben bilirim bir Allah!'
'Ne çektiğimi bir ben bilirim bir Allah!'
GİRİŞ 13.10.2017 13:48 GÜNCELLEME 13.10.2017 13:51
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Geçen sezon Darüşşafaka Basketbol'da ağır bir sakatlık yaşayan ve yaklaşık 6 ay sahalardan uzak kalan Semih Erden, bireysel olarak çalışmalarını sürdürürken bir yandan da kulüplerin transfer tekliflerini değerlendiriyor.

Yaşadığı uzun sakatlığa rağmen tek başına çalışarak Avrupa Şampiyonası'nda mücadele eden milli takımın kadrosuna girmeyi başaran ve ortaya koyduğu performansla dikkati çeken Semih, yaptığı açıklamada, "Kariyerimin en güzel dönemlerinden birindeyim. 5-6 sene daha oynayabilirim. Kendimi çok iyi hissediyorum. Basketbolu uzun yıllardır oynuyorum ama sanki yeni başlamış gibiyim." diye konuştu.

Milli takımda forma giyerken yeni başlayan bir oyuncunun duygularını hissettiğini vurgulayan Semih, "Transfer olacağım takımda da bunu yaşayacağım. Benim için her sene bir sınav. Bu sezon da bir şeyleri ispatlama sezonum. Milli takımda başladım, imza atacağım takımda da ispatlayacağım şeyler olacak." ifadelerini kullandı.

"Daha kuvvetli dönmek için özel antrenman yapıyorum"

Henüz bir takımla anlaşmamasına rağmen günde 4-5 saat özel antrenmanla hazırlıklarını sürdüren milli basketbolcu, çalışmalarının iyi gittiğini anlatarak şunları söyledi:

"Herhangi bir takımla anlaşmış değilim, bundan dolayı da özel programım var. Her gün yaklaşık 4-5 saat antrenman yapıyorum. Hem eksiklerimi tamamlamak için hem daha kuvvetli dönmek için özel antrenman yapıyorum. Yaklaşık 2-3 haftadan beri böyle, yoğun bir tempom var. Sakatlığı geçen sezon yaşadım. Çok şükür iyi bir şekilde atlattım, iyi şekilde döndüm. Bunu da milli takımda oynadığım maçlarda gösterdiğime inanıyorum. Şu an için sorun yok hatta daha iyiyim diyebilirim."

Zoru seven bir oyuncu olduğunu dile getiren Semih, "Hayatım boyunca kendi adıma koyduğum bazı hedefler vardı. Önemli olan zoru başarmak, zor olan güzeldir. Bunu milli takıma hazırlanırken de dile getiriyordum. Bu doğrultuda çalışıyordum. Bunun perde arkası sabır, azimli çalışmadır. Bunun meyvesini milli takımda yedim." diye konuştu.

"Ne çektiğimi bir ben bilirim bir Allah"

Yaşadığı uzun sakatlığa rağmen milli takımda gösterdiği performansla dikkati çeken Semih, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Milli takımdan önceki durumum beni çok düşündürüyordu. Yapamayacağım durumlara gelmiştim ama daha önce çalıştığımın iki katını çalışıyordum. Ne çektiğimi bir ben bilirim bir Allah. Nasıl iyi performans sergileyeceğimi düşünüyordum. Nitekim Allah'ın yardımıyla çok güzel işler yaptım. Hakikaten örneği belki çok azdır. Başka oyuncunun başına geldi mi bilmiyorum, ameliyat olup çok kısa sürede üst performansa çıkmak. Bir kulüple bağlantım yoktu, bunu yalnız yapmak tamamen içimdeki hırstan dolayıdır. Çok şükür başardım. İsmime yakışan şekilde oldu. Bu doğrultuda çalışmaya devam ediyorum."

Transfer durumu

Semih Erden, yakın zamanda forma giyeceği kulübün belli olacağını aktardı.

Görüştüğü kulüpler konusunda isim vermekten kaçınan milli basketbolcu, "Önümüzdeki günlerde hangi takımda devam edeceğim belli olacak. Şimdilik kendime 5 saat ayırıp 'nasıl daha güçlü Semih Erden'i yaratabilirim' diye düşünüyorum. Takım için bir şey diyemem ama teklifler var. Bunları değerlendirme aşamasındayız. Avrupa'dan birkaç teklif var, Türkiye'den öyle... Bunları bu hafta veya önümüzdeki hafta sonuçlandırarak, sahalara dönüp hem insanların sevdiği Semih Erden'i izletmek hem de özlediğim basketbolu oynamak istiyorum." şeklinde konuştu.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • pes2013 11 ay önce Şikayet Et
    yolun açık olsun dev adam
    Cevapla