İsrail gizli servisinden Türkiye yasağı!

İsrail gizli servisi Şin Bet'in Ironi Nahariya basketbol takımının Gaziantep Basketbol ile yapacağı deplasman maçı için Türkiye'ye gitmesine izin vermediği iddia edildi.

 • GİRİŞ15.02.2017 10:03
 • GÜNCELLEME15.02.2017 10:40
İsrail gizli servisinden Türkiye yasağı!

Deutsche Welle Türkçe'nin haberine göre İsrail’in iç istihbarattan sorumlu gizli servisi Şin Bet'in Ironi Nahariya basketbol takımının FIBA Avrupa Kupası kapsamındaki çeyrek final deplasman maçı için Türkiye’ye seyahat etmesine güvenlik gerekçesi ile izin vermediği iddia edildi. İsrail Spor Bakanlığı Sözcüsü salı günü konuya ilişkin yaptığı açıklamada "Sorunu çözmek için elimizden geleni yapıyoruz" diye konuştu.

Ironi Nahariya ile Gaziantep Basketbol arasındaki FIBA Europe Cups çeyrek final deplasman karşılaşmasının 22 Şubat’ta yapılması öngörülüyordu. 8 Şubat‘ta yapılan ilk karşılaşmayı İsrail takımı 96:75 kazanmıştı.

Haberde Gaziantep'in Suriye sınırına ve DEAŞ kontrolündeki bölgelere yakın olması nedeni ile güvenlik açısından özellikle riskli bir kent olarak görüldüğü iddia edildi. İsrail Spor Bakanlığı karşılaşmanın başka bir bölgeye aktarılması için Uluslararası Basketbol Federasyonu‘na (FIBA) başvurduklarını bildirdi. Bakanlık Sözcüsü ayrıca başka çözüm arayışları için de Şin Bet ile iletişim içinde olduklarını kaydetti.

Habere göre Spor Bakanlığı, FIBA Europe Cups’ı düzenleyen Federasyon’un izni olmadan karşılaşmaya katılmazlarsa bunun İsrail’in basketbol ve diğer spor dallarında uluslararası müsabakalardaki temsilini olumsuz yönde etkileyeceğini duyurdu.

Yorumlar6

 • lazo 11 ay önce Şikayet Et
  biz de İsrail takımına çok meraklıyız
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • CIHAD...KURTULUŞ 11 ay önce Şikayet Et
  bizim gizli servis bi sey yapti diye chp dünyaya reklam etti hadi İsrail e bi söz soylesene bak elin gizli servisleri neler yapıyor...?
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • a.cola 11 ay önce Şikayet Et
  chp zaten elin servisi
 • Arif Karaman 11 ay önce Şikayet Et
  Bunu,Filistin DEVLETİNE, sürekli işgal ve katliamlar uygulayan israil mi söylüyor? hiç gülesim yoktu....
  Cevapla
 • Vatan 11 ay önce Şikayet Et
  Bencede gelmesinler güvenliğimiz açısından tehdit olarak görüyorum yahudi uşaklarını...
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • cebiki 11 ay önce Şikayet Et
  Aynen
Daha fazla yorum görüntüle
Sonraki Haber