Katar krizinde son perde! Barça forması giyene...

Katar'ı yalnızlaştıran ülkeler arasındaki Birleşik Arap Emirlikleri, Doha yönetiminin sponsor olduğu formaları giyen vatandaşlarını cezalandırmaya hazırlanıyor.

 • GİRİŞ10.06.2017 13:59
 • GÜNCELLEME10.06.2017 16:18
Katar krizinde son perde! Barça forması giyene...

Dünyayı ve Ortadoğu'yu sarsan Katar krizinde, Doha yönetimini tecrit eden ülkeler akıl almaz yasaklarına bir yenisini ekledi.

Daha önce Katar'a sosyal medyadan destek mesajı yazanlara 15 yıl hapisle cezalandıracağını duyuran Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), bu kez Barcelona forması giyenleri hapse atmaya hazırlanıyor.

15 YIL HAPİS

Barcelona'nın geride kalan sezonda forma sponsoru Katar Havayolları'ydı. BAE yönetimi, Barcelona forması giyenlere 15 yıl hapis cezası öngörüyor.

Sosyal medyaya yansıyan görüntülerde, Barcelona reklamlarının bulunduğu panolarda formaların göğüslerinin kapatıldığı görülüyor.

NE OLMUŞTU

Ülkelerinin hava sahasını Katar'a kapatan Suudi Arabistan, BAE ve Bahreyn, Katarlı diplomatların 48 saat içinde ülkelerinden ayrılmasını istemişti. Suudi Arabistan ayrıca Katar'ın tek kara sınırını kapatmıştı.

KATAR'A YAPTIRIMLAR UYGULANMIŞTI

Katar'a karşı diplomatik ablukaya aynı gün içinde Maldivler, uluslararası toplumca meşruiyeti olmayan darbeci general Halife Hafter destekçisi Libya'daki Tobruk hükümeti, Moritanya ve Komor Adaları gibi bugün sayıları 10'a varan ülkeler katılmıştı.

Ürdün ise salı akşamı Katar ile diplomatik ilişkilerinin seviyesini düşürdüğünü ve merkezi Katar'da bulunan El-Cezire televizyonunun yerel ofisini kapattığını duyurmuştu.

Etiketler

Yorumlar28

 • ibrahim 7 ay önce Şikayet Et
  bizde CHP kafası bunlardada ABD besleme si kafası vay be allah gavurlaşan müslümana fırsat vermesin
  Cevapla
 • KENAN 7 ay önce Şikayet Et
  BEA yönetimi bir ingiliz sömürgesidir. müslümanlara ne zaman bir faydası dokunmuştur ki şimdi dokunsun.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Ali 7 ay önce Şikayet Et
  Bu araplarda bir sıkıntı var ama çözemedim
  Cevapla
 • Öyle mi bae 7 ay önce Şikayet Et
  Barcelona formasındaki haça ses cikartmazken katar yazısına mi taktınız. Nasıl bir fitnesin bae sen
  Cevapla Toplam 7 beğeni
 • KaraKarga 7 ay önce Şikayet Et
  Türkiye+Pakistan beraber bunlara Savas acmali ! Türkiye ve Iran , Iraki bölüsmeli ve Israel le Filistin Devleti Gazze ile birlesmis Filistin icin Misirin Sinai yarim adasi verilsin , bunlarin her oyunu bozulmus olur.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Sonraki Haber