İki günde istifa kararı aldı! Kulüp şaşkın!

Serie A ekiplerinden Lazio ile anlaşan Arjantinli teknik direktör Marcelo Bielsa, görevindeki ikinci gününde istifa kararı aldı.

İki günde istifa kararı aldı! Kulüp şaşkın!
İki günde istifa kararı aldı! Kulüp şaşkın!
GİRİŞ 08.07.2016 15:46 GÜNCELLEME 08.07.2016 15:46

Lazio Kulübü, Bielsa’nın istifa kararının ardından resmi internet sitesinden Arjantinli teknik adamla ilgili sert bir mesaj yayınladı.

Bielsa ile anlaşmalarına rağmen 60 yaşındaki çalıştırıcının kararından vazgeçmesini değerlendiren Lazio, her türlü yasal haklarını savunacaklarını duyurdu.

Marcelo Bielsa’nın adı, Arjantin Milli Takımı teknik direktörlüğü için geçiyor. Copa America finalinde Şili'ye yenilen Arjantin'de teknik direktör Gerardo Martino görevinden istifa etmişti. La Gazzetta dello Sport'taki haberde, anlaşmaları adeta yılan hikayesine dönen ve bu durumun, Lazio'nun Bielsa'yı yeni teknik direktörü olarak duyurduğu "anormal" anlaşmaya da yansıdığı belirtilirken, anlaşmadan çok geçmeden ayrılığın geldiği kaydedildi.

Lazio ile Arjantinli teknik adam arasındaki bu problemli ayrılık sebebiyle Bielsa'nın, Lazio Başkanı Claudio Lotito'nun mahkemelik olduğu Vladimir Petkovic'ten sonra ikinci çalıştırıcı olduğu ifade edildi.

Marcelo Bielsa'nın Lazio'dan ayrılmasında, Arjantin Milli Takımı teknik direktörlük koltuğunun Gerardo "Tata" Martino'dan boşalması ve Bielsa'nın bu görev için en kuvvetli aday olması dile getirilirken, bu husus, Laziolu taraftarlar arasında daha önce de endişeye yol açmıştı.

Öte yandan, Lazio'da Bielsa'nın görev almayacağının kesinleşmesiyle alternatifi de belli oldu. Basındaki haberlere göre, Arjantinli çalıştırıcının yerine geçen sezonun son bölümünde görev alan eski oyuncu Simone Inzaghi, mavi-beyazlı başkent ekibinin yeni sezondaki teknik direktörü olacak. 

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR