Gervinho'dan Wenger'e sitem

Roma'nın golcü futbolcusu Gervinho, eski takımı Arsenal'ın teknik direktörü Arsene Wenger'i sert sözlerle eleştirdi.

Gervinho'dan Wenger'e sitem
Gervinho'dan Wenger'e sitem
GİRİŞ 01.10.2014 15:47 GÜNCELLEME 01.10.2014 15:47

İtalya'nın önde gelen kulüplerinden Roma'nın Fildişi Sahilli futbolcusu Gervinho, eski takımı Arsenal'ın teknik direktörü Arsene Wenger'in kendisine gereken güveni göstermediğini iddia etti.

İngiliz basınına konuşan milli oyuncu, İtalya'da öz güvenini yeniden kazandığını vurgulayarak, "Burada kendimi yeni bir oyuncu gibi hissediyorum. Teknik direktör ve ekip ilk geldiğim günden bu yana bana duyduğu güveni hissettiriyor. Sahada neler yapabileceğimi bildiğim için bunları performansıma yansıtabiliyorum" dedi.

Arsenal'da ise teknik direktör Arsene Wenger ile sorunlar yaşadığını belirten Gervinho, "Teknik direktörünüz size güven duymadığında kendinize inanmanız çok zor olur ve Arsenal'da bunu hissedemedim" ifadelerini kullandı.

Futbol kariyerinde gösterdiği performansla kendini ispat ettiğini vurgulayan Gervinho, "Bir futbolcunun kendini kanıtlaması, tamamen teknik direktörün ona duyduğu güvenle ilgilidir. Belki Arsenal artık pişmandır ama bu benim suçum değil. Tüm konsantrasyonumu Roma'ya odakladım" ifadelerini kullandı.

İngiliz temsilcisinde 2011-13 sezonları arasında forma giyen 27 yaşındaki futbolcu, birçok maçta yedek kulübesinde oturmasının ardından Roma'ya transfer olmuş ve gösterdiği üstün performansla takımının en önemli oyuncuları arasına girmişti.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR