Konyaspor'dan Afrin'deki Mehmetçik'e dua!

Atiker Konyasporlu futbolcular ve teknik direktör Mehmet Özdilek, asker üniforması giyerek Afrin'deki Mehmetçik'e dua etti.

GİRİŞ 25.01.2018 11:41 GÜNCELLEME 25.01.2018 12:39
Bu Habere 50 Yorum Yapılmış

Atiker Konyaspor'un teknik direktörü Mehmet Özdilek ve yeşil-beyazlı futbolcular, Afrin'e yönelik operasyona katılan ve sınır boylarında, kışlalarında nöbet tutan Mehmetçikler için bir video yayımladı.

Yabancı oyuncuların da yer aldığı, "Atiker Konyasporlu futbolcularımız ve teknik direktörümüzden Mehmetçik'e dua" başlığıyla sosyal medyada yayımlanan videoda, Ali Turan, Ömer Ali Şahiner, Orkan Çınar, Deni Milosevic, Nejc Skubic, Volkan Fındıklı, Mustapha Yatabare, Selim Ay, Emrullah Şalk, Mehdi Bourabia, Petar Filipovic, Vedat Bora, Moryke Fofana, Eren Albayrak, kaptan Ali Çamdalı ve teknik direktör Mehmet Özdilek, destek mesajını seslendirdi.

Atiker Konyasporlu futbolcuların "Mehmetçik Duası" çalışması için özel bir stant hazırlandı. Futbolcular için askeri kıyafetler temin edildi. Video, "Zeytin Dalı Harekatı" operasyonu kapsamında kara harekatına katılan Uzman Çavuş 26 yaşındaki Mehmet Kuzu'nun "Ailene bir mesajın var mı?" sorusu üzerine, tankın üzerindeyken verdiği "Beklemesinler." cevabıyla başlıyor.

Futbolcular daha sonra, tek tek söz alarak Mehmetçikler için dua ediyor.

Vatanın bekası için kışlasında nöbet tutan, sınırda bayrağın gölgesini bekleyen, operasyonlara katılan bütün Mehmetçikler için hazırlandığı vurgulanan video, kaptan Ali Çamdalı’nın dev Türk bayrağını taşırken ekranda beliren "Allah'ım ordumuz, milletimiz yurdumuz sana emanet." duasıyla sona eriyor.

Videoda futbolcuların; "Afrin'e giden yiğide! Ailene bir mesajın var mı diye soruyor. Yüreği vatan aşkıyla kavrulan Mehmetçik!, Tıpkı 57. Alay gibi geri dönmeyi düşünmüyor… Söyleyin aileme… Beklemesinler beni diyor. Bu memleketin kahraman evlatları, kınalı kuzuları, yiğit komutanları. Gözümüz gönlümüz dualarımız sizinle… Güneş teninizi yakmasın, yağmur canınızı acıtmasın… Burnunuz kanamasın, ayağınıza taş değmesin, gözünüzden yaş düşmesin… Başınız öne eğilmesin. Bombalar, kurşunlar kılınıza zarar vermesin… Ocağınız tütsün hiç sönmesin. Sancağımız, bayrağımız yere inmesin, ezanımız dinmesin! Gidişiniz dönüşünüz su gibi olsun… Analarımızın duası, ak sütü, sizi tüm tehlikelerden korusun… Adımlarınız tüm dünyayı inletsin. Allah sizi iki cihanda da aziz eylesin… Allah'ım ordumuz, milletimiz yurdumuz sana emanet." sözleri yer alıyor.

YAZDIR
YORUMLAR 50
 • Ali 10 ay önce Şikayet Et
  Super olmus allah razi olsun
  Cevapla
 • Misafir 10 ay önce Şikayet Et
  Helal olsun Allah razi olsun.
  Cevapla
 • mehmet 10 ay önce Şikayet Et
  helal size
  Cevapla
 • kürt... 10 ay önce Şikayet Et
  helal olsun vatani icin sikinti cekenleri rabbim her iki cihanda muvaffak eylesinn...
  Cevapla
 • AYŞE 10 ay önce Şikayet Et
  Çok güzel ve anlamlı olmuş helal olsun :)
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle