İzmir'de çirkin saldırı! 'Yobazlar!..'

Konyaspor, Göztepe ile İzmir'de oynanan maçın sonunda protokol tribünündeki bazı şahısların, Konyalı yöneticilere 'Yobazlar! Camiye gidip namaz kılın' diye saldırdığını açıkladı.

İzmir'de çirkin saldırı! 'Yobazlar!..'
İzmir'de çirkin saldırı! 'Yobazlar!..'
GİRİŞ 18.12.2017 23:19 GÜNCELLEME 19.12.2017 01:22
Bu Habere 247 Yorum Yapılmış

İşte Konyaspor'un resmi sitesinden yapılan açıklama:

Göztepe ile deplasmanda oynadığımız karşılaşmanın bitiş düdüğünün hemen ardından müsabakayı takip eden başkanımız Fatih Yılmaz ve beraberindeki yönetim kurulu üyelerimize sözlü saldırıda bulunuldu.

Karşılaşmanın başından sonuna kadar sakin bir şekilde protokol tribününde maçı izleyen yöneticilerimiz müsabaka sonunda beklenmeyen bir tepkiyle karşılaştı. Göztepeli yöneticileri maç sonunda tebrik eden yönetim kurulu üyelerimize protokol tribününde bulunan bir şahıs “yobazlar gidin camiye namaz kılın” diye bağırdı.

GÖZTEPE BAŞKANI SEPİL SAKİNLEŞTİRMEYE ÇALIŞTI

Yöneticilerimiz protokol tribününde yaşanan çirkin saldırı sonrasında uzun süre bu büyük terbiyesizliği yapan kişilerle tartıştı. Olayların büyümesi üzerine Göztepe SK başkanı Mehmet Sepil yönetim kurulu üyelerimizi özür dileyerek sakinleştirmeye çalıştı.

Protokol tribününde yaşanan çirkin saldırının ardından konuşan asbaşkanımız Mehmet Günbaş “Protokol tribününde şahsımıza ve şehrimize büyük bir terbiyesizlik yapılmıştır. Maç sonunda tebrik etmek için Göztepeli yöneticilerin yanına geldiğimizde şeref tribününde oturmayı hak etmeyen ve ortamı germek için hazırda beklediği her halinden belli olan zavallı bir adam bizleri hedef alarak bir takım sözler sarf etmiştir. Ayrımcı, ötekileştirici hem insanlığa hem futbolun ruhuna yakışmayan bu çirkin davranış şeklini misafir takım yöneticilerine ve şehrine reva görenleri kınıyoruz. Konya’ya gelen konuk takımların yöneticilerine gösterdiğimiz misafirperverliği maalesef dışarıda göremiyoruz. Bu futbol adına büyük bir ayıp olarak karşımıza çıkıyor. Göztepeli yöneticileri tebrik ediyor, protokol tribünündeki provokatörlere gerekli işlemlerin yapılmasını bekliyoruz”dedi.

ETİKETLER
Atiker Konyaspor
YAZDIR
YORUMLAR 247
 • furkan 7 ay önce Şikayet Et
  Bu örümcek kafalı insanlar dünyaya niçin geldiklerini daha anlayamamışlar.Camide namaz kılmanın nesi yobazlık.
  Cevapla
 • ömer 8 ay önce Şikayet Et
  Haddini bilmez densizin teki. Elin gavuru müslümanlar oruçlu olduğu zaman saygısından yanında su bile içmez, dini vecibelerine saygı duyar, ancak bizim içimizde nüfus cüzdanında müslüman yazan münafıklar Osmanlının kadim şehri Konya ya atıfda bulunarak mütedeyyin insanlarınada hakaret eder. Hadsiz , ruh hali hastalıklı ,kindar , aymaz vs. insanlıkdan nasibini almamış yaratık
  Cevapla
 • derbeder 9 ay önce Şikayet Et
  arkadaşlar eleştirilere,kelimelere dikkat edelim.kötü niyetlileri amacına ulaştırmış oluyorsunuz ..kendini bilmez bir densizin yüzünden yorumlarda kutuplaşma görüyorum.tarihte bunun örnekleri görülmüştür.dikkat edelim.saygı ve sevgiyle.
  Cevapla
 • adil düzen 1 yıl önce Şikayet Et
  gavurlar sızmış araya, İzmirli yapmaz böyle terbiyesizlik.
  Cevapla
 • Mehmet Sönmez 1 yıl önce Şikayet Et
  Yunanlilarin denize döküldügü safsatasi nasilda belli oluyor. Denize dökmezdikki, hemen burnumuzun dibindeki adalarina cikip güneslenmis ve sonra Izmir'e gelip yerlesmislerdir, yoksa bu züppeler Osmanli evladi olamaz.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle